Що таке інсектицидна лампа. Ефективність приладу

Що таке інсектицидна лампа. Ефективність приладу

Для багатьох літо - улюблена пора року, коли можна відпочивати біля водойм, пити чай на веранді та влаштовувати веселі свята біля багаття. Єдине, що може затьмарити літній відпочинок - полчища комах. У жарку і вологу погоду з ними не справляються ні стрічки-липучки, ні аерозолі, ні фумігатори. Ефективно боротися з осами, мухами та комарами допомагають інсектицидні лампи - компактні пристрої, які спочатку приваблюють, а потім знешкоджують комах. У представленій статті ми розповімо про принцип роботи приладу, а також про те, як його вибрати.

Принцип роботи інсектицидної лампи

Головною зброєю пристрою є ультрафіолетове світло певної довжини. Крім цього, він оснащений сіткою, до якої підведений електричний струм силою до 13 мА. При запуску прилад починає випускати ультрафіолет. Комахи летять на світло і при зіткненні з сіткою отримують удар електричним струмом, а потім падають в спеціальний лоток. Сила струму, яка вбиває комарів і мошок, ефективна щодо метеликів, бджіл і ос, але при цьому безпечна для великих тварин і людини.

Єдиний недолік інсектицидною лампи полягає в тому, що в денний час і при яскравому освітленні площа дії зменшується. При цьому в темних приміщеннях пристрій справляється зі своїми функціями. Щоб підтримувати його продуктивність, потрібно мінімум раз на рік міняти ультрафіолетові лампочки.

Види інсектицидних ламп

В першу чергу пристрої для знешкодження комах розрізняються по конструкції. Найпростіші моделі являють собою порожнисті лампочки, обладнані цоколем E27 і металевими ґратами. Їх можна вкручувати у звичайні нічники та люстри, де вони будуть залучати мух і комарів. Недолік таких приладів в невеликому радіусі дії та відсутності піддона для знешкоджених комах.

Друга популярна модель інсектицидної лампи - портативний ліхтар. Він має компактний розмір і продуману конструкцію, яка дозволяє використовувати його на верандах, садових ділянках і альтанках. Переваги ліхтаря - широкий радіус дії та наявність піддона.

У великих приміщеннях і на відкритих майданчиках встановлюють прямокутні світлові панелі, обладнані відразу декількома ультрафіолетовими лампочками. Це дозволяє ефективно боротися з роями комах будь-якого розміру і форми.

Критерії вибору інсектицидної лампи

До того купити інсектицидні лампу, потрібно оцінити площу і тип приміщення. Пристрої для промислових і житлових об'єктів розрізняються і за розміром, і за конструкцією.

Крім цього потрібно звернути увагу на:

  • тип годувань (батарейки, акумулятор, сонячна батарея);
  • радіус дії;
  • рівень вологозахисту.

Для відпочинку на природі підійдуть прилади на батарейках, для будинку - на акумуляторі. На ділянці найкраще встановити переносний ліхтар із сонячною батареєю, який буде самостійно заряджатися. Тут головне врахувати ступінь захисту від вологи та пилу, яка позначається літерами "IP". Чим вона вища, тим краще прилад буде протистояти впливу дощу, бризок води та бруду.

Радіус дії інсектицидною лампи може зменшуватися залежно від того, при якому освітленні вона використовується. Якщо вночі вона покриває ділянку площею 80 кв. м, вдень її ефективність може знижуватися у 2 рази.

Вибір інсектицидної лампи за призначенням

Головний параметр вибору пристрою - тип приміщення, в якому його планується встановити. Так, у квартирі або приватному будинку буде досить моделі Noveen IKN-12, яка покриває 40 кв. м. На промислових об'єктах кращі інсектицидні лампи типи Noveen IKN-30, Noveen IKN-36 IPX4 або Noveen IKN-40, площа дії яких досягає 180 кв. м. У промислових приміщеннях з високим ступенем пожежонебезпеки встановлюють закриті моделі, на зразок Noveen IKN-15.

←  3 види ламп від комарів – коли вони реально працюють? 5 причин встановити зволожувач повітря  →
Залишити коментар

Поки немає коментарів.