Як працює і що дає зволожувач повітря?

Як працює і що дає зволожувач повітря?

Для комфорту в будинку потрібно піклуватися не тільки про чистоту, новий ремонт і сучасні меблі. Не менш важливо підтримувати оптимальну температуру та вологість повітря у приміщенні. Від цього залежить його мікроклімат. І якщо температура рідко залишається поза увагою, то про вологість повітря багато хто забуває. Тим часом саме від неї залежить здоров'я дітей і дорослих, стан шкіри та навіть продуктивність побутової техніки. З цієї причини потрібно знати, якою має бути вологість повітря та як підтримувати її за допомогою сучасних приладів.

Вологість та оптимальні показники

 У спеку та холодну пору року люди більше часу проводять у приміщеннях, де нерідко дихають гарячим та пересушеним повітрям. Ситуація ускладнюється, якщо у приміщенні є кондиціонер. Він хоч і дає прохолоду або тепло для комфортної температури, але сушить повітря. Несприятливий мікроклімат відразу ж відбивається на організмі. Зазвичай він реагує на це:
  • головними болями,
  • частими застудами,
  • зниженням імунітету.
Найбільше це відбивається на дітях. При виявленні у дитини нежиті та закладеності носа, потрібно відразу звернути увагу на вологість повітря. Батьки можуть витратити багато часу та коштів на лікування постійних застуд, але причина тут критиметься в іншому.

Перш ніж визначити оптимальний рівень вологості в приміщенні, потрібно трохи поринути у фізіологію. Організм людини на 60% складається із води. Щоб підтримувати роботу внутрішніх органів та систем, потрібно постійно заповнювати її баланс. При цьому в організм волога потрапляє не лише з водою. У цьому допомагає повітря, в якому завжди містяться молекули водню. Чим більше він насичений цими мікрочастинками, тим простіше підтримувати рівень води.

В ідеалі вологість повітря у житлових та робочих приміщеннях має бути приблизно 40-60 %. Її зниження призводить до сухості шкіри, ламкості волосся та ускладненя дихання. При збільшенні створюються сприятливі умови для зростання та розвитку бактерій та плісняви. Навіть якщо людина не відчуває, що повітря стало біль сухим або більш вологим, організм швидше реагує на ці зміни.

Для підтримки раціональної вологості в приміщенні людям доводиться йти на крайні заходи. З цією метою можна скористатися:
  • розпорошувачем, наповненим чистою водою;
  • регулярними провітрюваннями, з чого в кімнатах стає холодніше;
  • мокрими рушниками, розвішаними на батареях.
Набагато простіше контролювати мікроклімат за допомогою зволожувача – компактного приладу із резервуаром для води. Завдяки спеціальній конструкції він випаровує воду, тим самим насичуючи повітря частинками водню.

Який зв'язок між вологістю повітря та застудою

Вчені давно довели, що мікроклімат має безпосередній зв'язок з імунним захистом. Як тільки вологість знижується, організм починає втрачати воду, а слизова оболонка носогорла стає сухою. Якщо регулярно дихати повітрям, де є дефіцит молекул водню, це призведе до подразнення і сухості слизових і, як наслідок, зниження резистентності організму.

Як правило, дитячий організм швидше реагує на зміну умов довкілля. Вологість повітря нижче 40% відразу ж позначається на стані дитини. Це можна зрозуміти за такими ознаками:
  • Закладеність носа. Простудні захворювання супроводжуються виділеннями зеленого чи жовтого кольору. При недостатній вологості повітря замість них у носі утворюються світлі скоринки, через які дитині важче дихати.
  • Сухість слизової оболонки очей. Якщо малюк часто треті очі, це не завжди є ознакою нестачі сну. Просто пересушене повітря подразнює слизову оболонку очей, що викликає свербіж.
  • Лушпиння шкіри. Якщо шкіра малюка почала лущитися, не варто відразу ж починати лікувати алергію чи дерматит. Можливо, причину потрібно шукати у несприятливому мікрокліматі.
Якщо ситуація не змінюється, сухе повітря провокує часті застуди. Тому замість того, щоб витрачати гроші на ліки, важливо спочатку нормалізувати мікроклімат.

Переваги зволожувача повітря

Головне завдання цього компактного приладу – зволожувати повітря. З ним можна досягти оптимальної вологості в приміщенні. Проте важливо контролювати показники. Не можна, щоб вони опускалися нижче 40% і підіймались понад 70%.

Сучасні зволожувачі розрізняються за принципом роботи:
  1. Гаряче випаровування. Тут принцип роботи приладу схожий на електричний чайник. Після закипання води відбувається викид часток водню. Як тільки досягнуть потрібного рівня вологості, гігростат відключає прилад. Деякі моделі комплектують інгалятором, який можна використовувати для комплексного лікування захворювань горла.
  2. Холодне випаровування. У комплектацію приладу входить контейнер для води та елемент, що фільтрує (паперовий фільтр, картридж, диск). Під час роботи вода з резервуара спочатку фільтрується, а потім виділяється до кімнати. Деякі моделі додатково оснащують очисником повітря, збирачем пилу та розсіювачем пари.
  3. Ультразвукове випаровування. Під дією ультразвуку прилад починає вібрувати. Це призводить до розпаду води на мікрочастинки та її випаровування. Температура пари залишається в межах 40 градусів.
  4. Розпорошення. Прилади призначені для підтримки оптимальної вологості повітря на великих об'єктах та у виробничих приміщеннях. Їх ще називають атомайзер.
Можна також виділити зволожувачі, в яких передбачено функцію ароматерапії. Щоб наповнити приміщення свіжим ароматом, достатньо капнути в спеціальний резервуар аромаолію.

Як поєднувати зволоження повітря з ароматерапією

Зволожувачі повітря, до яких можна додавати ароматичні олії, називаються аромадифузорами. У їхню комплектацію, крім резервуара для води, входить невеликий відсік. До нього можна додавати спеціальні ефірні олії. При змішуванні з водою вони потрапляють у повітря та наповнюють його приємними ароматами. У деяких аромадифузорах немає окремого відсіку. Олія в них додаються безпосередньо у воду.

Перш ніж розпочати сеанс ароматерапії, важливо вивчити інструкцію до приладу. Якщо в ньому не передбачена така функція, значить, масло у воду додавати не можна. В іншому випадку це спровокує ламання зволожувача. В іншому, якщо правильно користуватися приладом, можна підтримувати вологість повітря в приміщенні, тим самим зміцнюючи здоров'я сім'ї.

Ультразвукове випаровування. Під дією ультразвуку прилад починає вібрувати. Це призводить до розпаду води на мікрочастинки та її випаровування. Температура парі залишається в межах 40 градусів.
←  Навіщо потрібен зволожувач повітря? Як працює інсектицидна лампа для знищення комах?  →
Залишити коментар

Поки немає коментарів.