Як вибрати електричний конвектор

Як вибрати електричний конвектор

Незалежно від температурних показників на вулиці, погода в будинку регулюється грамотно підібраною та змонтованою системою опалення. На сьогодні найперспективнішою вважається електроопалення, що представлене на ринку кліматичної техніки конвекторами. Ці пристосування використовуються як альтернатива агрегатам, що працюють на газі або твердому паливі, або як додаткове джерело тепла.

Гідну конкуренцію провідним за попитом в Україні протягом кількох років електроконвекторам "Атлантика" французького бренду Atlantic сьогодні становлять різні моделі приладів польського виробника Noveen. Вони чудово проявили себе при опаленні приватних будинків та квартир, адміністративних будівель, офісів та торгових центрів. Використання таких обігрівачів поширене також у теплицях, оранжереях та інших приміщеннях, де важливо підтримувати точну температуру.

Будова, принцип роботи електричного конвектора

Передача тепла у цьому приладі здійснюється завдяки конвекції – природному руху повітря. Основними його частинами є:

  • металевий корпус;
  • нагрівальний елемент ТЕН;
  • датчики захисту від перегріву;
  • блок керування.

Потрапляючи всередину агрегату через отвори, що є в нижній частині корпусу, холодне повітря нагрівається за допомогою контактування з ТЕНом. Вага гарячої газоподібної речовини знижується. Підпирається знизу холодними потоками повітряної маси, вона виходить назовні через розташовану на фронтальній поверхні пристрою решітку та підіймається. Коли повітря охолоне, воно знову опускається, потрапляє в електроконвектор. Таким чином відбувається його циркуляція та обігрів приміщення у процесі безперервного руху.

Як видно з опису, "серцем" обігрівача є нагрівальний елемент. Він може бути відкритого чи закритого типу. Електроконвектори з ТЕНами першого варіанта, попри дешевизну та деякі інші "плюси", практично вийшли із вживання через ряд недоліків:

  • пересушування повітря; 
  • небезпеки отримати опік, торкнувшись відкритого нагрівального елемента;
  • недовговічності.
Крім того, електричні конвектори такого типу не можна встановлювати у місцях із підвищеним рівнем вологості (у ванних кімнатах, наприклад). Що стосується електроприладів з ТЕНом закритого типу, вони відрізняються:
  • мінімальним нагріванням корпусу (опік при зіткненні абсолютно виключений);
  •  можливістю підтримувати оптимальний рівень мікроклімату в кімнаті (повітря не пересушується); 
  • високим рівнем пожежо- та електробезпеки.
Пристрій добре захищений від попадання вологи та води. Тому цілком допустимо його використання у приміщеннях із підвищеним рівнем вологи. Щоправда, коштуватиме воно дещо дорожче.

Сильні сторони опалювального конвекторного типу

Вибір електроконвекторів для організації опалення, якщо їх порівнювати з водяною та іншими системами, дає споживачеві такі переваги:

  • порівняно невисока ціна (коштують набагато дешевше за радіатори та котли);
  • компактний розмір;
  • простота монтажу (куплений прилад готовий до використання, його треба встановити на підлогу або повісити на стіну, увімкнути до електроживлення);
  • через відсутність рухомих елементів під час роботи агрегат не видає навіть найменшого шуму;
  • висока економічність електричної енергії за коефіцієнта корисної дії окремих моделей до 99%;
  • можливість підтримувати у приміщенні задану температуру;
  • відсутність неприємного запаху від приладу що працює;
  • швидке прогрівання кімнати, відсутність у ній ефекту пересушеного повітря (максимальна температура нагріву становить 60 градусів, чого недостатньо для спалювання кисню).
Більшість виробників дають 10-річну гарантію на свою продукцію, хоча нерідко при правильній експлуатації пристрій може якісно працювати два, а то й три десятки років. Важливе значення має й те, що для встановлення приладу нема потреби мати спеціальний дозвіл.

Безпека електроконвекторів

Одним із найважливіших показників опалювальних приладів є відсутність найменшої небезпеки під час їх використання. При будь-якому режимі роботи всі моделі конвекторів, які пропонує бренд Noveen, не становлять жодної небезпеки навіть для людей, які страждають на захворювання органів дихання. А все тому, що не впливають на кількість кисню у навколишній атмосфері. Крім того:
  1. Поверхня пристроїв нагрівається до температури, яка не може спровокувати виникнення пожежі при попаданні на них пилу, легкозаймистої речовини або опіку навіть на дуже чутливій шкірі дитини. Належним чином забезпечені апарати та захист від води.
  2. Не впливає на конвектор непередбачене відключення електроенергії. Після поновлення її подачі апарат працюватиме у раніше встановленому режимі.
  3. Оптимальним такий прилад є для заміського будинку, особняка, дачі. Завдяки встановленому в ньому захисту від замерзання, навіть якщо взимку відключать подачу електрики, з апаратом нічого не станеться. Хорошим помічником стане електроконвектор у боротьбі з вогкістю та вологістю, появою грибка.
З урахуванням якості забезпечення теплом центральним опаленням, особливо за дуже низьких температур взимку, електричні конвектори можна використовувати як додаткове джерело тепла. Нерідко багато власників квартир встановлюють прилади у ванних кімнатах та санвузлах. Адже перебувати в цих місцях в умовах холодного вологого повітря – "захід" не є приємним.

Головне - вибрати для цього електроконвектор зі ступенем захисту IP24. Завдяки стильному дизайну продукції Noveen вона може гармонійно вписатися в інтер'єр житлових кімнат, так і ванних, душових, басейнів. Сьогодні цей тип обігріву успішно використовується в офісах, складських приміщеннях, ринкових павільйонах, виробничих цехах.

Термостат електронний чи механічний: що краще?

Для підтримки в приміщенні заданої температури електричні конвектори оснащуються спеціальним пристроєм, який називається термостатом. До його складу входить терморегулятор, таймер, інші елементи. Існує два основних типи цього пристрою для регулювання – механічний та електронний. Ознайомившись із "плюсами" та "мінусами' кожного з різновидів термостата, сам споживач повинен вирішити, що йому підходить більше.

Основною перевагою механічного пристосування є простота його конструкції та порівняно низька вартість. Однак в ході експлуатації можна виявити такі недоліки:
  • перемикання режимів супроводжується клацанням;
  • не завжди чітко витримується задана температура та режим;
  • через наявність рухомих деталей, що труться, скорочується термін служби пристрою;
  • за певних умов роботи можуть перегрітися контакти та спровокувати виникнення пожежі, якщо залишити прилад без нагляду.
Всі ці мінуси відсутні в електронному термостаті. Крім того, оснащений ним електроконвектор споживає менше енергії, може керуватись дистанційно. Електронний термостат дозволяє експлуатувати конвектор у кількох режимах, робить його максимально безпечним. Служить він у кілька разів довше за свого механічного "побратима'. Але за всі ці переваги та зручність треба і заплатити набагато більше.

Електроконвектори проти масляних радіаторів

Вирішивши придбати обігрівач, багато користувачів, які не розуміють принципової різниці між цими двома різновидами пристроїв, віддають перевагу більш звичному для них масляному агрегату. Але майбутнє все одно за конвекторами, оскільки вони мають низку істотних переваг перед масляними пристроями для обігріву:
  • споживають майже на третину менше електроенергії;
  • не витрачають енергію та час на розігрів спочатку ТЕНу, потім олії та лише потім приміщення;
  • мають вищий ККД;
  • є зручніше, простіше та безпечніше в експлуатації (можна встановлювати на підлозі або стіні у ванних та дитячих кімнатах, не остерігатись опіків або ураження електричним струмом).
При виборі електроконвектора фахівці рекомендують звертати увагу на чотири основні параметри:
  • зовнішній вигляд та габарити (ефективний прилад повинен мати висоту мінімум 40 сантиметрів);
  • спосіб установки (настінний агрегат зазвичай кріпиться на кронштейнах під вікном, а підлоговий забезпечений ніжками або коліщатками);
  • потужність (пристрій вибирається за формулою: площа приміщення плюс два нулі, тобто для якісного обігріву кімнати площею 20 квадратних метрів знадобиться агрегат 2000 Вт);
  • наявність додаткових функцій.
До останніх може належати таймер, регулятор температури, термостат, захист від замерзання та датчик перекидання. За допомогою таймера встановлюється час обігріву. Функція регулювання температурних показників дозволяє задавати бажану температуру нагрівання повітря у приміщенні. Вона може бути електронною чи механічною.

Термостат підтримує задану температуру, автоматично вмикає та вимикає прилад при досягненні встановлених показників та охолодженні. Функція захисту від замерзання забезпечує автоматичне включення при зниженні температури до +7 градусів. Датчик перекидання відключає електроживлення, якщо агрегат з якоїсь причини перекинувся.

Що і де купити

З усього різноманіття електроконвекторів, які пропонуються на українському ринку опалювальної техніки, рекомендуємо звернути увагу на пристрої бренду Noveen. У каталозі фірмового інтернет-магазину представлена велика кількість виробів із різним обладнанням за оптимальною ціною. Особливою популярністю у споживачів мають моделі CH-5000, 6000, LCD SMART CH9000, 7100 і т.д. Максимально практична продукція Noveen:
  • не потребує окремого підключення, працює від звичайної побутової проводки;
  • не потребує заземлення;
  • може працювати тривалий час без вимкнення;
  • актуальна для приміщень із високим рівнем вологості.
Електроконвектори цього бренду мають три рівні потужності, можуть встановлюватись на підлозі або стіні. Замовити вибрану в каталозі інтернет-магазину Noveen модель можна онлайн або за телефоном. Доставляння здійснюють українські компанії перевізники. Професійні відповіді на питання щодо нюансів роботи окремих моделей, ціни, способу оплати й т.д. можна отримати у Call-центрі онлайн-магазину.



←  Для чого потрібен очищувач повітря Як правильно вибрати ланчбокс для їжі з підігрівом  →
Залишити коментар

Поки немає коментарів.