Користь очищувачів повітря. Навіщо потрібен очисник повітря

Користь очищувачів повітря. Навіщо потрібен очисник повітря

Про те наскільки забруднене повітря, особливо у великих містах із розвиненою промисловістю та величезною кількістю транспортних засобів на вулицях, не чув хіба що глухий. Та й він може про це прочитати. Але не варто тішитися що, переступивши поріг своєї квартири та закривши за собою двері, ви захищаєте себе від шкідливого впливу мікробів, що знаходяться в атмосфері. Те саме стосується й офісних приміщень.

Закритий простір отруєний небезпечними для здоров'я людини речовинами не менше, а часом навіть більше, ніж вулиця. То де ж вихід, як уберегтися від цих усюдисущих шкідливих мікроорганізмів хоча б у власному будинку? Про це йтиметься у цій статті.

Пил у приміщенні – ворог №1 для здоров'я

Повітря, яке нас оточує в закритому просторі, наповнене мікробами та іншими шкідливими речовинами. Вони живуть у килимових виробах, меблевій оббивці, шторах та інших елементах обстави. Їх джерелом є також засоби для миття та чищення, що наповнюють квартиру токсичними випарами. Самі собою мікроби пересуватися у просторі не здатні. Як своєрідний "транспорт" вони використовують мікроскопічні частинки пилу. Розмір останніх становить 0.01-10 мікронів.

Найбільші порошинки осідають на поверхнях відразу. Тверді частинки меншого розміру (10-50 мкм) роблять це поступово. А ось найменші (близько 10 мкм) перебувають у повітрі постійно. До складу пилу у житловому будинку можуть входити:

  • фрагменти шкірного та волосяного покриву людини;
  • шерсть домашніх улюбленців;
  • пліснява та суперечки грибка;
  • найдрібніші елементи тканин, паперу, матеріалів виготовлення меблів, оздоблення стін тощо.
Але найбільшої шкоди здоров'ю людини завдають пилові кліщі, що становлять близько 80% від кількості елементів, що містяться в пилу. Вони потрапляють до будинку з пташиним пір'ям та пухом, деякими видами сільськогосподарської продукції. Небезпечний не сам кліщ, а продукти його життєдіяльності. Саме такі відходи здатні спровокувати напад алергії. Харчується цей "страшний звір" відмерлими клітинами епідермісу людини, тому місцем свого проживання він вибрав спальню та постіль.

На порошинках переміщається також велика кількість різних бактерій. В одному наперстки пилу міститься до 5 млн мікробів. Після їхньої загибелі в повітрі залишаються бактеріальні токсичні речовини ендотоксини. Вони можуть викликати алергічну реакцію. А в людини за добу проходить через легкі близько шести мільярдів порошинок, тобто. 2 ст. ложки. Тому саме пил, на думку лікарів, є найсерйознішим джерелом інфекції.

Забруднення що мають отруйні властивості у вигляді того ж пилу, різних бактерій, грибків і плісняви живуть також у порах матеріалів, якими покриті стелі, підлоги, стіни приміщень. Сюди їх приваблює не тільки велика кількість їжі, а й тепло, повітря, що не циркулюється. Як показали результати досліджень, до 90 відсотків усіх інфекційних захворювань передаються саме усередині приміщень. В умовах відкритого простору відбувається природне руйнування мікробів і пилу, що переносить їх.

Не покращує якість повітря, що оточує людину в приміщенні,  й наявність запахів що виходить від речей та продуктів запахів. А практично всі вентиляційні системи та кондиціонери сконструйовані таким чином, що всі забруднення, що знаходяться в повітрі, просто "переганяються" з місця на місце. В результаті людина вдихає їх знову і знову. То що, виходить, глухий кут? Ні, якщо є проблема, обов'язково існує спосіб її вирішення.

Стратегії покращення повітря у приміщенні

Фахівці пропонують використовувати в комплексі три способи позбавлення від забруднень атмосфери у квартирі:
  • позбавлення від забруднювачів;
  • покращення вентиляції;
  • очищення повітря.
Перший пункт передбачає максимально усунути причини погіршення якості повітряних мас. Для цього потрібно:
  • прибрати запліснілі оздоблювальні матеріали що виділяють токсини, старі м'які меблі, килими, що накопичують пил і т.д.;
  • не палити у приміщенні;
  • перейти на засоби для миття без хімічних ароматизаторів (віддушок).
Оздоровити мікроклімат у житлі може навіть свіже повітря, що йде з відкритого вікна. Найефективнішою виявиться правильно організована природна вентиляція. Але навряд чи повітря буде свіжим для мешканців промислових центрів. У такому випадку слід подбати не про природну, а про механічну припливну або витяжну вентиляцію.
Важливим елементом створення нормального мікроклімату в приміщеннях є їхнє облаштування очищувачами повітря. Одні моделі сфокусовані на видаленні забруднювачів механічного характеру. Інші додатково вловлюють ще й хімічні сполуки. Треті звільняють повітря від алергенів, навіть знезаражують віруси та бактерії.

Природні процеси та новітні технології

Найкращим учителем фахівців, які займаються створенням очищувачів повітря, безумовно, є природа. Наприклад, електричні заряди, що створюються сонячними променями, утворюють іони зі знаком "мінус". Вони з'єднуються з порошинками, утворюючи настільки важкі нові частки, що вони не здатні утримуватись у повітрі та опускаються вниз, на землю. У такий спосіб очищається простір. Це принцип закладено у функціонуванні іонізаторів повітря, які успішно використовуються в житлових та офісних приміщеннях. Ці прилади дозволяють значно збільшити газообмін у легенях, завдяки чому:

  • покращується якість сну та загальне самопочуття;
  • підвищується працездатність;
  • нормалізується психологічний стан;
  • пришвидшується метаболізм;
  • полегшуються симптоми захворювань.
Всі знають, що під час грози утворюється озон. Він сприяє швидкому розщепленню шкідливих забруднень у повітряних масах, знищує хвороботворні бактерії та небезпечні мікроорганізми. Після ретельного вивчення цього явища було створено апарати, які отримали назву озонатори повітря.

Ці та інші види очищувачів повітря не належать до категорії медичних препаратів. Вони просто видаляють із повітряного простору шкідливі для здоров'я людей забруднення, створюючи таким чином абсолютно комфортні умови життя. Регулярне використання приладів дозволяє очистити повітря в замкнутому просторі від різних шкідливих речовин, включаючи:

  • дим (тютюновий та інші його види);
  • пиловий кліщ;
  • грибок та пліснява;
  • бактерії та мікроби;
  • алергени, запахи та ін.
Запорукою міцного здоров'я високого рівня працездатності є чисте повітря. Очистити його від різних шкідливих домішок допомагають різні види очищувачів повітря. Вони підтримують у приміщенні оптимальний рівень іонів, перешкоджають можливості поширення вірусних недуг, сприяють зміцненню імунітету, дають більший шанс на якнайшвидше одужання тим, хто захворів. Зробіть правильний вибір очищувача повітря та будьте здорові!
←  Який очищувач повітря вибрати: порівнюємо і робимо висновки Як вибрати масляний обігрівач-радіатор  →
Залишити коментар

Поки немає коментарів.