Літо, дача, пікніки та повний релакс – ось про що мріє кожна людина у теплий сезон. Але у природи свої вимоги: хочете відпочивати в теплу погоду і ближче до водоймища, тоді будьте готові відбивати напади комарів та інших крилатих комах. І не лише увечері. Іноді цілодобово. За таких умов відпочинок вже не здається таким бажаним, а досягти релаксу можна лише за допомогою спецзасобів.
У будинку і на вулиці ви можете використовувати репеленти (хімічні речовини у вигляді аерозолів і пластин у фумігаторах), москітні сітки або просто лампу. Але лампу не просту, а спеціальну інсектицидну. Щоб зрозуміти, які з цих засобів хороші, а які – шкідливі для людини, розглянемо їх у короткому аналізі.
Проаналізувавши основний принцип дії кожного з популярних методів бачимо, що репеленти можуть викликати алергію та подразнення (на шкірі та в дихальних шляхах). Сітка не гарантує повну відсутність комах у приміщенні. І тільки інсектицидна лампа є ефективним і повністю нешкідливим пристроєм для людини.
Щоб зрозуміти, як працює лампочка з електричними ґратами, потрібно уважно розглянути всю конструкцію. Перше, що ми бачимо, – це корпус. У більшості моделей зовні прилад виготовлений із надміцного пластику, який не плавиться та не загоряється від нагрівальних елементів. Далі бачимо металеві грати, по яких і проходить струм. У самому серці пастки ми бачимо джерело світла. Одна або кілька лампочок випромінює ультрафіолетові промені певного спектра та довжини.
Корпус – це захист від механічних пошкоджень та від випадкового дотику. Тобто, пластикові грати не дозволять людині ненароком торкнутися металевої сітки, адже по ній проходить струм. Хоча при уважному вивченні можна зрозуміти, що це дуже слабкий струм, який завдає вбивчої шкоди лише найдрібнішим комашкам. Тобто комарі загинуть, а ось великі метелики після удару електрикою будуть просто знерухомлені.
Якщо ми говоримо про інсектицидний світильник, то вплив ультрафіолету на людину нульове. За науковими даними, лампа в такому приладі випромінює УФ-промені завдовжки 350-360 нм. Цього випромінювання достатньо, щоб привабити комах, і недостатньо, щоб впливати на зір чи тіло людини. Тому ультрафіолетові пастки максимально ефективні як приманка.
А якщо йдеться про порівняння інших джерел світла з УФ-джерелами як приманки, то різниця є. І суттєва. Усьому причиною будова органів зору у крилатих комах. У книзі "Курс загальної ентомології" (автор Захваткін Ю.А.) демонструється сприйняття хвиль світла в колірному спектрі. Наприклад, розрізнення кольорів у мухи дрозофіли та бджоли знаходиться в діапазоні від 200 до 700 нм, а у людини - тільки від 500 до 700 нм. Отже, органи зору у комашок більш чутливі. Саме тому виробники встановлюють в інсектицидні прилади ультрафіолетові лампочки.
Комар – справа тонка, дзвінка і дуже неприємна. І не всі засоби такі вже хороші у боротьбі з ним. Як уже було сказано раніше, хімічні репеленти можуть нашкодити людині більше, ніж комарам. А сітка є додатковим засобом захисту, а не основним. До того ж дуже щільна сітка перешкоджатиме потокам повітря, що може мати велике значення, якщо ви в наметі або альтанці з вікнами сіткою. Тому найкращий варіант протистояння кровопивиці що дзижчить - розмістити інсектицидну лампу з УФ-випромінюванням.
За своєю природою комарі – це мультисенсорні істоти. Тобто для визначення майбутньої жертви цей шкідник використовує і зір, і нюх:
Виходячи з цієї інформації, інсектицидна лампа менше приваблюватиме комарів, ніж тіло людини. Тому при використанні в кімнаті такого світильника краще увімкнути його заздалегідь і без присутності людей. Таким чином, перед сном можна очистити простір від набридливих що літають і спокійно спати всю ніч.
Аналіз ультрафіолетової приманки з електричними ґратами показує високу ефективність у боротьбі з різними видами крилатих комах. Щоб підвищити шанси на нейтралізацію всіх непроханих комашок, виробники створили кілька видів ламп, світло яких стає останньою точкою існування комарів, мух та інших. Розглянемо основні речення
Крім розглянутих видів, є ще й інші версії з ультрафіолетовим світлом-приманкою. Наприклад, це невелика настільна пастка, мобільна (ручна) електромухобійка, а також лампа з липким вкладом без електричної пластини.
Досвідчені дослідження різних приладів демонструють різний рівень ефективності. Все залежить від нюансів конструкції та умов навколишнього середовища. До уваги беруться: наявність інших джерел світла, кількість теплокровних істот, загальна площа території, час доби, близькість водойми та інші фактори. Виходячи з цього, принципи роботи кожного світильника будуть різними. Відповідно різним буде і результат. Розглянемо різні прилади виходячи з наступних параметрів.
Для досягнення максимального результату рекомендуємо на різних ділянках будинку та саду розміщувати найефективніші прилади. Таким чином, УФ-випромінювання стаціонарних світильників та мобільних пасток буде залучати всіх комарів, мух, бджіл та інших комах. А людина матиме більше змоги відпочивати та насолоджуватися літнім сезоном.
Поки немає коментарів.