Який очищувач повітря вибрати: порівнюємо і робимо висновки

Який очищувач повітря вибрати: порівнюємо і робимо висновки

Екологічний стан навколишнього середовища, особливо у великих містах, м'яко кажучи, залишає бажати кращого. У повітрі присутня велика кількість пилу та бактерій. Не найкращим елементом для дихання людини є важкий смог. Та й сигаретний дим, який вдихають не тільки курці, а й люди, що їх оточують, не покращують стан дихальної системи. Всі ці фактори відбиваються на здоров'я не найкращим чином.

Вони переслідують нас не лише на вулиці, а й потрапляють до квартир, робочих приміщень. Особливо важко доводиться людям, які страждають на алергію. Змінити положення більшою чи меншою мірою допомагають різні види очищувачів повітря. Кожна модель має свої параметри та характеристики, відрізняється від інших пристроїв даного типу своїми функціональними особливостями. Тому важливо розуміти, на що слід звертати увагу при покупці того чи іншого виду приладу.

Види очищувачів повітря, особливості різних моделей

Виробники пропонують низку різних типів апаратів. Конструктивно вони схожі один на одного, складаються з вентилятора, що працює від електромережі, та системи фільтрів. Принцип роботи очищувачів повітря полягає у втягуванні повітря всередину приладу і його очищенні шляхом фільтрації. Є пристрої з:

  • сухими фільтрами;
  • функцією зволоження;
  • опцією іонізації повітря.
У першому типі агрегату забруднений повітряний потік всмоктується за допомогою вентилятора та очищається рядом фільтрів, розташованих у певному порядку:
  • очисне пристосування з койри кокоса у вигляді сіточки-губки, що легко продується (затримує пил і частинки бруду розміром 1-5 мікрон);
  • сітчастий фільтр у вигляді рамки, заповненої спеціальним матеріалом з мікроскопічними отворами (здатний очищати повітря від забруднень розміром 0.1-1 мк);
  • НЕРА-фільтр, який може притягнути найдрібніші частинки, які зазвичай є найнебезпечнішими алергенами
Сухий очисник повітря працює за принципом пилососа. До його переваг відноситься висока продуктивність, потужність, здатність функціонувати в режимі експрес-очищення. Відрізняються ці прилади й доступністю. Але є й інша "сторона медалі", яка полягає у великому рівні споживання електроенергії та шумі під час роботи багатьох моделей.

У приміщеннях із сухими повітряними масами рекомендується використовувати моделі пристроїв з ефектом зволоження. На відміну від звичайних зволожувачів, вони не тільки підвищують рівень вологості в приміщенні, але і є ефективними очищувачами повітря від пилу, шкідливих домішок. Завдяки конструктивним особливостям апарату брудні повітряні потоки втягуються в нього за допомогою вентилятора, очищаються фільтром, проходять через воду у спеціальному піддоні. Очищене зволожене повітря знову повертається до навколишнього простору

Виробники пропонують також моделі очищувачів повітря з функцією миття повітря. Головна їхня робота – очищення повітряних мас. А зволоження є додатковою опцією. Конструктивно пристосування є наповненою водою пластиковою ємністю з частково опущеними в неї дисками з пластмаси. Вентилятор втягує забруднене повітря, він потрапляє на диски, наводячи їх в обертальний рух. Бруд, що прилип до мокрих дисків, змивається водою під час їх занурення в рідину.

Мийки повітря можуть відрізнятися одна від одної дизайном, розмірами дисків та потужністю вентилятора. Окремі моделі забезпечуються ще фільтрами та/або іонізаторами повітряних мас. До "плюсів" апаратів належить економічність у споживанні електроенергії та безшумність у роботі. За ними легко доглядати (досить просто періодично промивати). Головним недоліком очищувачів що зволожують повітря і мийок повітря є досить тривалий процес очищення. Через відсутність експрес-режиму там, де потрібна швидка робота, вони не підійдуть.

Третя група очищувачів повітря представлена апаратами-озонаторами повітря. Їх конструкція дозволяє електризувати повітряні маси, що, своєю чергою, призводить до їх насичення озоном. Наелектризовані металеві грати або пластинка, що входять до складу очищувачів повітря, має здатність притягувати найдрібніший пил. Таким чином, повітря стає й очищеним, й озонованим.

Вибір оптимального варіанту очищувача повітря

Перш ніж зупинити свій вибір на тому чи іншому апараті, слід визначитися з проблемами, які він має вирішувати насамперед. Якщо основне завдання – впоратися з великою кількістю пилу, найкращим вибором стануть:

  • прилади, забезпечені HEPA-фільтрами (вони прості у догляді, позбавляють пилу та бактерій, включаючи алергенні);
  •  очищувачі повітря з електростатичними (плазмовими) фільтрами;
  • очищувачі повітря-іонізатори.
Якщо в сім'ї є люди, які страждають алергією на пил, крім вже названих апаратів з HEPA та електростатичними фільтрами, іонізаторів, слід звернути увагу на мийки та зволожувачі повітря. Найбільш ефективними моделями миття повітря є апарати, забезпечені додатковою функцією іонізації. З усіх перерахованих вище пристроїв зволожувачі повітря є найменш ефективними в боротьбі з алергенами, що знаходяться в повітрі.
Якщо провокаторами алергічних реакцій є кліщі, грибок або пліснява, що знаходяться в пилу, необхідно використовувати очищувачі повітря з озонуванням або фотокаталітичного типу. Останні моделі мають спеціальний фільтр з напиленням з оксиду титану та УФ-світлодіодами. Пил під впливом ультрафіолетового випромінювання входить у реакцію з напиленням на фільтрі. Токсичні компоненти розпадаються на воду, двоокис вуглецю та азот, які є нешкідливими для людського організму.
Фотокаталітичні очищувачі повітря є потужною зброєю в боротьбі з тютюновим димом. Перевагу слід віддавати плазмовим моделям, оскільки НЕРА-фільтр у цьому випадку потребує частої заміни. Добре зарекомендували себе водоочисні озонатори. Миття повітря, як і очищувачі повітря з вугільним фільтром, малопридатні для боротьби з тютюновим димом.
Найбільш ефективним засобом позбавлення від неприємних запахів є фотокаталітичні очищувачі повітря. На другому місці – озонатори. Непогано очистять повітря від "амбре" також апарати з вугільним фільтром. Однак вони зроблять це в рази повільніше.
У міжсезоння під час різних епідемій на перший план виступає очищення повітря від вірусів та бактерій. Що стосується дитячих закладів, цей захід необхідний там регулярно. У цьому випадку найкращим рішенням стануть озонатори. Їхня ефективність утричі вища, ніж в ультрафіолету. Очисники повітря такого типу в стандартному режимі іонізують повітря, що теж дуже корисно. Немає порятунку небезпечним мікроорганізмам та від фотокаталітичних приладів. Якщо проблема полягає в підвищеній сухості повітря, вирішити її можна за допомогою апарата з функцією зволоження або миття повітря.

На що ще звертати увагу при виборі моделі очищувача повітря

Якщо ви не готові до додаткових витрат у процесі експлуатації, краще зупинитись на приладах без фільтрів. До них відносяться:
  • миття повітря;
  • іонізатори;
  • озонатори;
  • фотокаталітичні пристрої.
Якщо ж фінансова сторона вас не лякає, краще придбати потужну ефективну модель із системою фільтрів. Що стосується витрат часу на догляд, всі пристрої можна розділити на три групи:
  • обслуговування мінімум раз на три дні – зволожувачі та миття повітря;
  • щотижневий догляд – плазмові моделі;
  • підхід до приладу не частіше ніж один раз на місяць – озонатори, прилади з НЕРА-фільтрами, іонізатори, фотокаталітичні апарати.
Щодо частоти використання очищувачів повітря слід зазначити, що оптимальний варіант для здоров'я – це цілодобова їх робота. Тому слід обирати економніший з погляду споживання електроенергії моделі. Не варто купувати мийки зі зволожувачами, якщо планується вмикати прилад час від часу. Найважливішими параметрами, на які теж слід звертати увагу при виборі очищувача повітря, є:
  • площа приміщення (від цього залежить потрібна потужність апарату);
  • витрата повітря (враховувати слід не лише площу, а й висоту кімнати);
  • розміри приладу;
  • режими роботи та їх кількість (обов'язковий нічний та швидкий).
Щоб не розчаруватися у придбанні, вибирайте вироби лише виробників, які мають довіру споживачів.
←  Як працює інсектицидна лампа для знищення комах? Користь очищувачів повітря. Навіщо потрібен очисник повітря  →
Залишити коментар

Поки немає коментарів.